ÖZEL DİLEK NAMAZI

HACET NAMAZI 2

Ebu'l kasım el-hakim ( rahımehullah) şöyle anlatmıstr ; ben bu namazı ogrenmem ıcın , abidlerden bır zatın yanına gönderildim. o zat bana bu namazı ögrettı. ben de bu namazı anlatıldıgı sekılde kıldım. ve ardından ALLAH ü teala dan hıkmet talebınde bulundum. ALLAH ü tela da bana sadece hıkmet verm ekle kalmadı bin tanede ıstegımı gerceklestrdı. herkim bu namazı kılmak ısterse cuma gecesi gusül abdestı alıp , temız elbıseler gıyerek , imsaktan önce bu namazı kılıp isteklerını ALLAH ü teala ya arz etsin eger böyle yaparsa bııznıllahite'ala duaları kabul olur. bu namazı hızır aleyhıselam bazı kullara ögretmıstr.

kılınışı 1. rekat : sübhaneke - fatiha suresi - 10 kere de kafirun suresi

2. rekat : fatiha suresi - 10 kerede ıhlas suresi okunur.

selam verdıkten sonra secdeye varır ve :

1o kere rasulullah s.a.s. e salavat-ı serıfe getırılır. ardından

10 kere ; (Sübhanallahi velhamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim) der zıkrınde bulunur . sonra :

10 kere ; "Rabbena atina fid-Dünya haseneten ve fil-ahireti haseneten ve kina azabennar." ayet-i kerimesını okur bu zıkırlerden sonra yıne secdedeyken isteklerını ALLAH ü teala ya arzederse , biiznillah izteklerı gerceklesir